Simultane (Eş Zamanlı) Çeviri

 

Simultane (Eşzamanlı) Çeviri,terminolojiye hakim uzman çevirmenlerin kabin içerisinde konuşmacıların söylediklerini eş zamanlı olarak bir dilden başka bir dile aktardığı çeviri türüdür. Çeviri, kabinde bulunan mikrofon ve kulaklık yardımı ile yapılır ve dinleyicilere çeviri esnasında kendilerinde bulunan kulaklıklar ile aktarılır. Çeviri için gerekli olan yüksek kaliteli kabin ve teçhizat gibi tüm teknik ekipmanlar firmamız tarafından tedarik edilmektedir.

 

Ardıl (Konsekütif ) Çeviri

 

Ardıl (Konsekütif) Çeviri, simultane çeviri de olduğu gibi kabin vb. ekipmanlara ihtiyaç duyulmayan durumlarda başvurulan bir çeviri türüdür. Çevirmen konuşmacının yanında yer alır, konuşmacı birkaç dakikalık kısa süreli bir konuşma yapar, çevirmen gerektiği durumlarda notlar alır, ardından konuşmacının konuşmasına ara verdiği esnada bütünlüğü bozmayacak şekilde konuşulanları dinleyicilere aktarır. Uygulanan yöntem dolayısıyla çeviri süresinin uzunluğu göz önünde tutulmalıdır.

 

Eşlik/ Fısıltı Çevirisi

 

Eşlik/ Fısıltı çevirisi, kabin ve ses sistemi gerektirmeyen küçük çaplı toplantı,ziyaret vb. pek çok farklı ortamda çevirmenin konuşulanları eş zamanlı olarak dinleyiciye alçak ses ile ya da fısıldayarak aktardığı çeviri türüdür. Ziyaretler, küçük toplantılar, diplomatik veya siyasi görüşmeler gibi tek kişi için çeviri hizmeti gerektiren toplantılarda sıklıkla kullanılmaktadır.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish