Onlar bizi seçti…

Peki ya siz? 

Kurulduğumuz günden bu yana çözüm ortaklarımız ile kurduğumuz uzun vadeli ilişkiler ve talepleri hayata geçirmeye yönelik müşteri odaklı yaklaşımımız sayesinde başarı ile sonuçlandırdığımız birçok projeye imza attık. Firma olarak benimsediğimiz esnek çözüm anlayışı ve çözüm ortaklarımızın memnuniyetine verdiğimiz önem bizi sektörün öncü firmaları arasında ilk sıralara yükseltmiştir

Rear view of Audience listening Speakers on the stage in the conference hall or seminar meeting, business and education about investment concept
Deal. Welcome. group of Arabian business people handshake after finishing up new project plan business meeting in modern city, success, investment, partner, teamwork, community, connection concept

Planlarınız hakkında konuşalım…

Soru, öneri ve görüşleriniz için lütfen bize ulaşınız

Çözüme Dayalı Bir İş Süreci

 

Ben Tercüme Ailesi Olarak Ortaya Koyduğumuz Her İşin Altına İmzamızı Atmaktan Gurur Duyuyoruz. Ben Tercüme ulusal ve uluslararası tüm toplantı, seminer, sempozyum, kongre vb. etkinliklerde Tercüman Kabini, Tercüman Ünitesi ve Gerekli Tüm Teknik Çeviri ekipmanları ile hizmet vermektedir.

NEDEN BEN TERCÜME DİYE SORANLARA…

Simultane (EşZamanlı)

Çeviri Simültane (Eşzamanlı) Çeviri, terminolojiye hakim uzman tercümanların kabin içerisinde konuşmacıların söylediklerini eş zamanlı olarak bir dilden başka bir dile aktardığı çeviri türüdür. Çeviri, kabinde bulunan mikrofon ve kulaklık yardımı ile yapılır ve dinleyicilere çeviri esnasında kendilerinde bulunan kulaklıklar ile aktarılır. Çeviri için gerekli olan yüksek kaliteli kabin ve teçhizat gibi tüm teknik ekipmanlar firmamız tarafından tedarik edilmektedir.

 

Konsekütif (Ardıl) Çeviri

Ardıl (Konsekütif) Çeviri, Simultane Çeviride olduğu gibi kabin vb. ekipmanlara ihtiyaç duyulmayan durumlarda başvurulan çeviri türüdür. Çevirmen konuşmacının yanında yer alır, konuşmacı birkaç dakikalık kısa süreli bir konuşma yapar , çevirmen gerektiği durumlarda notlar alır ardından konuşmacının konuşmasına ara verdiği esnada bütünlüğü bozmayacak şekilde konuşulanları dinleyicilere aktarır. Gerçekleştirilen yöntem dolayısıyla çeviri süresinin uzunluğu göz önünde tutulmalıdır.

 

Eşlik/ Fısıltı Çevirisi

Eşlik / Fısıltı çevirisi, kabin ve ses sistemi gerektirmeyen küçük çaplı toplantı,ziyaret vb pek çok farklı ortamda çevirmenin konuşulanları eş zamanlı olarak dinleyiciye alçak sesle ya da fısıldayarak aktardığı çeviri türüdür. Ziyaretler, küçük toplantılar, diplomatik veya siyasi görüşmeler gibi tek kişi için çeviri hizmeti gerektiren toplantılarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Yeminli, Noter vb Tasdikli Tercüme

Yeminli tercüme, mahkeme belgeleri, sözleşmeler gibi yasal sorumluluk gerektiren resmi evrakların bünyemizde çalışan yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilme işlemidir. Çevirisi yapılan dokümana noter onayı yapılır. Tercüme için gerekli tüm tasdikler büromuz tarafından yapılmaktadır. Nüfus cüzdanı sureti, Uyruk değiştirme belgesi, Vasiyetname, Resmi makam onayı (Noter tasdiki), Transkript, Doğum belgesi, Pasaport, Evlilik cüzdanı, Boşanma evrakları, Akademik derece, Mahkeme kararı, Göçmen kimliği, Diploma ve Evlat edinme belgesi vb belgeler noter tasdikli tercümelere örnektir.

Hukuki Tercüme

Türkiye’nin seçkin mütercim- tercümanlarından oluşan kadrosu ile firmamız hukuki çeviri alanında bünyesindeki uzman tercümanlarla müşterilerine hizmet vermektedir. Mühendislik, haritacılık ve kadastro gibi alanlarda Kullanım kılavuzları, Mahkeme Kararları, Hukuki Yazışmalar, Kanun ve Yönetmelikler, Sözleşmeler, Patent Başvuruları, Beyannameler, Vekaletnameler, Lisanslar, Mahkeme evrakları, Evlilik cüzdanı ve nüfus kayıt örnekleri, boşanma belgeleri, Diplomalar, Ehliyetler, Muvafakatnameler, İhtarname ve vasiyetnameler, AB mevzuatları, tapular vb belgeler firmamız tarafından tercüme edilen belgelerden bazılarıdır.

Ticari Tercüme

İmza Sirküleri, İdari Şartname, İrsaliye, Fatura Çevirileri, İş Yazışmaları, Kira Sözleşmesi, Sigorta Poliçesi, Analiz Sertifikası, ATA Karnesi, ATR Belgesi, Menşei Şahadetnamesi, Gümrük Beyannamesi, Çeki Listesi, Alım Satım Sözleşmesi, Bayilik Sözleşmesi, Lisans Sözleşmesi, Distribütörlük Sözleşmesi, Kredi Sözleşmesi, CE Belgesi, ISO Belgesi, TÜV Sertifikaları, Kalite Sertifikası, Uygunluk Sertifikası, Üretici Sertifikası, Yetkilendirme Belgesi, Yeterlilik Belgesi, Şirket Ana Sözleşmesi, Yönetim Kurulu Kararı, Nakit Akış Tablosu, Satış Raporu, Teminat Mektubu, Teklifler, Uluslararası taahhütler, Toplantı tutanakları uzman tercümanlarımız tarafından talep edilen dile çevrilmektedir.

Teknik Tercüme
Teknik tercüme alanında, yılların deneyimi ve uzman tercüman ekibimizin desteği ile müşterilerimize kusursuz bir hizmet sunuyoruz. Otomotiv, otomasyon, mekatronik, enerji, tarım, gıda, bankacılık ve finans, metalurji, denizcilik, telekomünikasyon, yazılım ve bilgisayar, elektrik, genel elektronik, iletişim cihazları, otomotiv, tekstil, bilişim, inşaat, mimarlık, çeşitli üretim makineleri, tıp cihazları, hava ve kara taşıt ve makineleri, ziraat, çevre, makine mühendisliği, kimya, tıp, ekonomi, altyapı ve kanalizasyon, matbaa ve ambalajlama, hukuk, kalite güvence ve kalite yönetim sistemleri, sertifikasyon, güvenlik sistemleri, havacılık, inşaat gibi alanlarda kullanım kılavuzları, Broşürleri, Teknik Şartnameler ve Bilimsel Çalışmaları hizmet alanlarımızdan bazılarıdır.

 

Edebi Tercüme
Özel bir tercüme alanı olan edebi tercüme için oluşturulmuş deneyimli ve uzman tercümanlarımız ile Kitap, dergi, senaryo, tiyatro, film, mektup, makale, şiir, roman, hikaye ve piyes çevirilerini, kaynak metnin üslubunu ve edebi karakterini hedef dile yansıtarak müşterilerimize sunmaktayız.

 

Finansal Tercüme
Aylık, üç aylık ve yıllık raporlar, mali raporlar, banka hesap özetleri, , Banka raporları, ekonomik raporlar, Yatırım ve pazarlama raporları, menkul kıymetler ve fon izah nameleri, Mali tablolar , hisse senedi bilgileri, piyasa incelemesi, Öz sermaye araştırmaları, şirket raporları, basın ilanları, sigorta poliçeleri ve tazminatlar, Kâr ve zarar raporları, çalışma ekonomisi, ekonomi bülteni, ekonomik analiz, Finansal analiz, ekonomik veri, finans bülteni, finans ekonomisi, finansal analiz, finansal destek belgesi,satış broşürleri, finansal web siteleri, bültenler, bilançolar, finansal makaleler, finans alanında kitap, dergi, süreli yayınlar ve sunumlar, Menkul kıymetler ve fon, finans bültenleri gibi çeşitli belgeler finansal çeviri hizmetimiz kapsamındadır.

Medikal- Tıbbi Tercüme
Özel tercüme alanlarından biri olan medikal- tıbbi tercüme alanında, müşterilerimize sağlık sektörüne destek olabilme bilinci ile kaliteli ve kusursuz hizmet vermekteyiz. Prospektüs çevirisi, Tıbbi ürün ve cihazların lisans ve patentleri, ilaç patentleri, tıbbi teşhis ve tedavi cihazları, alt ve cihazların kullanım kılavuzları, tıbbi cihazların uyumluluklarına yönelik belgeler, tıbbi donanım ve cihazların kullanım kılavuzları, katalogları, teknik özellikleri, son kullanıcı tanıtım ve bilgi katalogları, medikal donanım ve cihaz firmalarına ait yazışmalar, hastane ve eczanelerin katalog ve internet siteleri, toksikoloji, anestezi, patoloji, biyoistatistik, travmatoloji, dahiliye, ortopedi, diş hekimliği, mikrobiyoloji, diyagnostik, kardiyoloji, endokrinoloji, göğüs hastalıklarına ilişkin klinik raporları, makale ve araştırmalar vb belgeler yaptığımız çeviriler arasında yer almaktadır.

Masaüstü Yayıncılığı
Çözüm ortaklarının ticari başarılarına büyük ölçüde önem vermesi sebebi ile firmamız, edebi alanda başarı sağlamış aynı zamanda gerekli bilgisayar programlarında uzmanlaşmış tercümanların desteği ile bu alanda oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir. Kitap, dergi, broşür, kullanım kılavuzu, el ilanları ve reklam gibi yayınlar profesyonel çevirmenlerimiz tarafından istenilen formatta, basıma hazır olacak şekilde çevrilmektedir.

Yaptığımız çalışma sonucunda, baskısı yapılacak evraklar büyük titizlikle çevrilmekte, düzenlenmekte ve hazır hale geldikten sonra proofreading (son okuma) işleminden geçirilmektedir. Bu şekilde çok sayıda baskısı yapılacak belgelerde oluşabilecek hataların önüne geçilmekte, çözüm ortaklarımızın memnun kaldığı, başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 

Editing ve Proofreading
Editing hizmeti, çevirisi tamamlanmış metinlerin dilbilgisi, biçim, noktalama, yazım ve anlam bakımından incelenmesi ve tespit edilen hataların düzeltilmesi işlemidir. Uzman çevirmenlerin çevirilerinde bile bu tip hatalara rastlamak mümkündür. Müşterilerimize kusursuz hizmet sunabilmek amacı ile çevirisi yapılan metinleri, editör ekibimizin kontrolünden geçirerek, disiplin haline getirdiğimiz “hatasız metin “ uygulamasını hayata geçirmekteyiz.

Proofreading hizmeti ile yabancı tercümanlarımız tarafından kontrol edilen çevirilerin, ana metnin anlam bütünlüğüne uygun olması sağlanır. Bu sayede, yapılan çeviriler hedef dilin anlam öğeleri ile bütünleştirilir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, Editing ve Proofreading hizmetleri firmamız tarafından sağlanmaktadır.

KONFERANS EKİPMANLARI

1. Simultane Sistemler

Ben Tercüme ulusal ve uluslararası tüm toplantı, seminer, sempozyum, kongre vb. etkinliklerde Tercüman Kabini, Tercüman Ünitesi ve Gerekli Tüm Teknik Çeviri ekipmanları ile hizmet vermektedir.

    • Infoport Sistem
      Ben Tercüme herhangi bir toplantı salonuna bağlı olmayıp herhangi bir yerde telsiz mikrofon ve telsiz headset ürünlerinden oluşan taşınabilir simultane çeviri ünitesi ile gerçekleştirilebilecek bir düzenek sunmaktadır. Infoport olarak adlandırılan bu düzenek sayesinde dış alandaki organizasyonlarda çevirmen için dışarıdaki gürültülerden etkilenmeden çeviriyi gerçekleştirmek, dinleyiciler için ise çeviriyi arka plandaki sesler olmadan dinleyebilmek mümkündür.

2. Prompter
Ben Tercüme konuşmacıların yaşayabilecekleri olası aksaklıkları önlemek amacıyla konuşmalarını karşılarındaki ekrandan takip edecekleri bir düzenek hizmeti sunmaktadır. Genellikle günümüzde haber spikerleri tarafından kullanılmaktadır.

3. Video Konferans
Ben Tercüme iki ya da daha fazla lokasyonda bulunan bireylerin çeşitli iletişim hatları aracılığıyla eşzamanlı olarak görüntülü ve sesli iletişim kurmasını sağlayan telekomünikasyon hizmeti sunmaktadır.

4. Teknik Ekipmanlar
Ben Tercüme sizlere uygun, farklı tip Analog Konferans Sistemleri, Gömme Tip Konferans Sistemleri, Dijital Konferans Sistemleri ve Kablosuz Konferans Sistemleri sunmaktadır.

Görüntü Sistemleri
Ben Tercüme Led ekran (indoor-outdoor), projeksiyon cihazları, slide projeksiyon, data switcher,video conventer, plazma ekranlar, perdeler vb. ürünler konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Toplantılarda görüntü ekipmanları kullanmak sunumlarınızı etkin hale dönüştürmektedir. Bu konuda sizlere profesyonel bir yardım sunmak adına buradayız.

Kamera Çekimi
Ben Tercüme siz değerli müşterilerimizin ulusal ve uluslararası toplantı, kongre, seminer, sempozyum vb. organizasyonları için yüksek kalitede HD ve DV kayıt yapabilen kameralar ile video çekim ve kayıt hizmetleri sunmaktadır.

Ses Sistemleri
Ben Tercüme son teknoloji hoparlör, amplifikatör, mikser, mikrofon ve diğer ses ekipmanlarına ait ürünler konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her ürünümüzün açık ve kapalı alan organizasyonlarına uygun olanları mevcuttur. Tecrübeli teknisyenlerimiz ve geniş ürün yelpazemiz ile hizmet vermekteyiz.

Ofis Ekipmanları & Multimedia
Ben Tercüme ulusal ve uluslararası kongre, seminer, toplantı, sempozyum vb. tüm organizasyonlarınız için gerekli laptop, fotokopi makinesi, tarayıcı, yazıcı, faks ve UPS cihazları gibi tüm ofis ekipmanları ve Multimedia alt yapısı ile sizlere hizmet vermektedir.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish